2117 of Sweden

Vitajte na najvyššej hore Švédska

Vrchol Kebnekaise leží 150km za polárnym kruhom a nedávno bol 2117 m vysoký. Teraz postupne topí a jeho výška klesla pod magickú hranicu 2100 m. Dobrú pripomienkou jej slávy je značka 2117 of Sweden, ktorá vznikla v roku 2003 a má za sebou veľmi dynamický vývoj. Filozofia í značky 2117 of Sweden je vytvoriť kvalitné oblečenie čistého škandinávskeho dizajnu sa špičkovou funkčnosťou do náročných podmienok a tieto vyrábať v duchu trvalo udržateľného rozvoja.

Ekologická kolekcia

V roku 2012 sme sa rozhodli uviesť EKO-logicky priateľskú kolekciu. Cieľom je ponúknuť dostupnú, funkčné a skvele padnúce lyžiarske oblečenie vyrobené v duchu trvalo udržateľného rozvoja.

Použitý polyester pochádza výlučne z recyklovaných PET fliaš a odpadových látok z textilného priemyslu. Odpad sa bežne spaľuje, čo znamená ďalšiu záťaž pre prírodu v podobe oxidu uhličitého. Pri výrobe polyesteru sa spotrebováva ropa a veľké množstvo energie, zato recyklovaný polyester nepotrebuje žiadnu ropu ani energiu a znižuje množstvo odpadov.

Okrem samotnej látky je kladený dôraz na detaily ako napr. Gombíky, zipsy a šnúrky. Všetky tieto drobnosti sú vyrábané spôsobom obmedzujúcim vplyv na životné prostredie. Dodávatelia EKO príslušenstva sú certifikovaní nezávislými inštitútmi. Naša práca tu zďaleka nekončí, snažíme sa stále hľadať nové riešenia a materiály.
Používame tie najlepšie materiály: DuPont Sorona, Primaloft a PFCfree DWR

Veľkostná tabuľka 2117 of Sweden

 

 

 

Žiadne produkty značky 2117 of Sweden sa nenašli...