Converse a jej príbeh

6433

Klasiku od značky Converse nepozná len málokto a tak nie je potrebné ju dlho predstavovať.

Na začiatku sa firma sústredila na kvalitnú obuv určenú obyčajným ľuďom. Neskôr pripojili aj výrobu športových topánok, a to predovšetkým tých tenisových.

Rok 1917 bol zlomový, pretože spoločnosť svetu ukázala basketbalové obuvi All-Star. Typická hviezda All Stars ale zažiarila až vďaka basketbalistovi prezývanému Chuck Taylor. A vďaka zamestnania tohto hráča v spoločnosti Converse sa zrodila veľká legenda Chuck Taylor All Star.

Táto firma samozrejme nekončí len pri All Stars a tak môžeme okrem iného spomenúť napríklad The Weapon - basketbalové topánky z roku 1986 a ich reedícia z roku 2002 a 2003, kedy bol názov trochuu poupravené na The Loaded Weapon.

Topánky Converse kúpime v neprebernom množstve farieb, vzorov a materiálov. Proste stojí za pozornosť každého milovníka módy a štýlu.

Tenisky Converse patrí medzi jedny z najstarších na svete a postupom času firma začala vyrábať aj oblečenie a doplnky One Star.

Topánky boli poznávacím znamením mladých rebelov v 50. rokoch. Ako lacnú topánku ju mohol mať takmer každý a vďaka jednoduchosti si ich mohla každý upraviť podľa vlastnej ľubovôle. V 60. rokoch "konversky" kupovali hippies a v 70. rokoch zase punkeri.

Postupne sa sem tam objavovali aj varianty z kože, vinylu alebo napríklad semišu.

Modely tejto značky nosili aj také hviezdy ako napríklad The Ramones, The Beatles, Sylvester Stalone ako Rocky, alebo napríklad Kurt Cobain. A práve vďaka nemu vraj záujem o túto značku vzrástol. Povráva sa, že Kurt v dobe svojej samovraždy mal práve topánky Converse na sebe.

Modelov je samozrejme veľa. Napríklad klasika Converse Chuck Taylor All Star. Tých sa len tak mimochodom už predalo vyše 750 miliónov párov v 144 krajinách sveta. Ďalším typom je Converse Sport Lifestyle - pre bežné nosenie, Converse One Star - športová obuv, Converse Performance Basketball - tiež športová obuv však modernejší.

Tenisky Converse sa stali pojmom a kto je nepozná ako by snáď ani nebol.

 

Veľkostná tabuľka Converse

Materiály Converse