Regatta a Dare2B materiály

 

  • TECHNOLÓGIE A MATERIÁLY POUŽÍVANÉ PRE TEXTIL

 

ISOTEX_2

 

Tkanina ISOTEX je vodotesná, vetruvzdorná a priedušná. Udrží Vás v suchu a pohodlie vo všetkých Vašich outdoorových dobrodružstvách. Hydrofilné priedušný systém zaisťuje odvod vlhkosti od tela. Vonkajšie textílie DWR posilňuje nepremokavosť a pomáha odvádzať vodu z povrchu. Každá ISOTEX textílie sa meria podľa schopnosti odolávať určitému množstvo tlaku vody v milimetroch (tzv. Vodný stĺpec). Čím je vodný stĺpec vyšší, tým je bunda viac vodeodolná. Vodní sloupec od 5.000 mm do 20.000 g/m2/24h

   
ISOLITE

 

Materiál ISOLITE má rovnaké paramatery a vlastnosti ako technológie Isotex. Jediným rozdielnym a zároveň charakteristickým rysom je pre ISOLITE ľahkosť odevov, ktorá Vám uľahčuje zabalenie do tašky, alebo dokonca vrecka.

HYDRAFORT

 

Tkanina Hydrafort je ako vodotesná, tak i odolná proti vetru. Zaisťuje spoľahlivú ochranu pred živlami a zároveň znižuje produkciu telesného tepla. Je teda ideálny pre príležitostných outdoorové aktivity, prechádzky mestom, alebo venčenie domácich miláčikov.

MICROWARMT

 

Microwarmth je zhotovený z moderných vysoko ľahčených umelých vlákien, ktoré zaisťujú teplo v chladných a zasnežených podmienkach. Naviac je materiál ľahký a umožňuje pri balení odev komprimovať do menšej veľkosti.

WARMLOFT

 

Warmloft je zo syntetickej tkaniny. Ultrajemná syntetické vlákna spolu so vzduchovými bublinami poskytujú vynikajúce teplo a pohodlie. Priedušná izolácia je ideálna pre aktívne nosenie. Je ľahko stlačiteľný a málo objemný. Syntetické vlákna sú tiež rýchloschnúci a znižujú zápach.

THERMAL BALANCE PLUS

 

Thermal bilancia Plus je fleece, ktorý poskytuje vynikajúcu teplo v pomere k hmotnosti. Je vhodný pre vrstvenie oblečenia. Rýchlo odvádza vlhkosť od tela. Tkanina je mäkká a trvanlivá.

TERMO GUARD

 

Thermoguard je izolačná technológia, ktorá sa skladá zo syntetických vlákien a udržuje Vás v teple v chladnom prostredí. Je mäkká a ľahká, rýchloschnúci a veľmi ľahko sa udržiava.

SOFTSHELL

 

Softshellová tkanina je ľahká a vhodná na vrstvenie. Je vodoodpudivá a odolná voči vetru. Softshell zaisťuje nielen to, že Vás udrží v teple, ale tiež aj pohodlné nosenie pri vysokých aktivitách.

SOFT FURBACKED

Softshell Fur Backed sa vyznačuje rovnakými vlastnosťami ako klasický Softshell. Líšia sa iba použitím zateplené podšívky, ktorá Vás zabezpečí úplné teplo aj v chladnejších dňoch.

SOFT XPT

 

Softshell XPT je tkanina, ktorá ponúka všetky skvelé vlastnosti, ako klasický softshell, ale k tomu ešte lepšiu priedušnosť a ľahkosť pre väčšiu voľnosť pohybu.

ALPACA - kopie

 

Alpaka je jemná vlna, ktorá dáva priadzu v kombinácií s ďalšími materiálmi skvelé vlastnosti. Má výborné izolačné vlastnosti, aj keď je teplota k bodu mrazu. Zahreje aj keď je vlhká. Je vysoko priedušná a hypoalergénna.

EXTOL STRETCH

 

Extol Stretch je technológia, ktorá zaisťuje absolútnu voľnosť pohybu, pri akýchkoľvek aktivitách. Vďaka ošetrenie DWR ste tiež chránení pred dažďom. Materiál je rýchloschnúci a zároveň priedušný, ochráni Vás tiež pred slabým vetrom. Je určená pre aktívnych športovcov

SYMMETRY

 

Oblečenie z materiálu symetr je veľmi pohodlné a praktické. Ideálne pre každodenné použitie a aktívny odpočinok. Materiál je odolný (dlho vydrží), rýchloschnúci a ľahko sa udržiava. Vďaka svojej mäkkosti prispieva k vyššiemu komfortu.

ATOMLIGHT

 

Atomlight - mäkká, vysoko stlačiteľná výplň, ktorá má vynikajúce tepelné vlastnosti, ponúka izoláciu až do -25 ° C.

COOLWEAVE

 

Materiál Coolweave je vyrobený zo 100% bavlny. Oblečenie je veľmi príjemné na nosenie, vhodné pre cestovanie, rekreačné aktivity a víkendové dobrodružstvo. Bavlna odvádza prebytočné teplo z Vašej pokožky.

HYBRID DOWN FILLDOWN FILL

 

Technológia Ilus Down poskytuje vynikajúci pomer medzi nízkou hmotnosťou a tepelnou izoláciou. Plnenie je tvorené kachními penismi, ktoré zabezpečujú tepelný komfort a taktiež ľahkú sbaliteľnosť. Technológia ponúka rôzne úrovne výplne; 500 cuin pre ľahkú izoláciu, 600 cuin pro stredné a 700 cuin pre vynikajúcu i za chladného počasia.

U všetkých výrobkov s touto technológiou je dôležité dodržiavať správny postup pri praní a sušení, aby nedocházelo k zhluku peří.

ISOFLEX

 

Isoflex je tkanina ideálny aj pre veľmi náročné outdorové aktivity. Je rýchloschnúci,strečová a má vodoodpudivou povrchovou úpravu. Strečový materiál poskytuje úplné pohodlie a voľnosť pohybu

ared

 

Nepremokavá a priedušná textílie ponúka to najlepšie. Navrhnuté pre široké spektrum užívateľov, od profesionálov po začiatočníkov. Udrží vás v suchu a teple. Dopraje pohodlie pri nosení na svahu. Garantovaná vodotesnosť, priedušnosť, vodoodpudivosť a vetruodolnosť. Každá ARED textílie sa meria podľa schopnosti odolávať určitému množstvo tlaku vody v milimetroch (tzv. Vodný stĺpec). Čím je vodný stĺpec vyšší, tým je bunda viac vodeodolná. Vodní sloupec od 5.000 mm do 20.000 g/m2/24h

ilus-down

 

Ilus Down je technológia poskytujúca vynikajúci pomer medzi nízkou váhou a tepelnou izoláciou. Výplň je tvorená kačacím perím, ktoré zaisťuje tepelný komfort a tiež ľahkú zbaliteľnosť. Technológia Ilus Down ponúka rôzne úrovne výplne; 500 cuin výplň pre ľahkú izoláciu, 600 cuin pre stredné izoláciu a 700 cuin pre vynikajúcu izoláciu aj za veľmi chladného počasia.

Logo Ilus Core

 

Výrobky zo základnej strečovej tkaniny sú veľmi univerzálne a vhodné ako stredné alebo základná vrstva. Poskytujúce teplo. Stretch materiál pre väčšiu voľnosť pohybu. Rýchloschnúci vďaka použitiu syntetických vlákien. Jemnejšie použitia priadze

ILUS D-LAB SOFTSHELL

 

Softshell, ktorý ponúka celkovú vetru a vode ochranu s maximálnou priedušnosťou. Vďaka 4 way stretch konštrukcie, Ilus D-LAB stretch Softshell odevy poskytujú voľnosť pohybu nevyhnutný pre výkon v širokom spektre činností.

coolmax

 

Štvorkomorové polyesterové vlákno so zväčšenou vonkajšou plochou, ktoré je konštruované tak, aby v pletenine maximálne regulovalo odvod prebytočných par a udržiavalo pokožku v suchu

ATL

 

Materiály vytvorené pre ochranu pri všetkých outdoorových a športových aktivít. Vetruvzdorné, vodotesné, priedušné a ľahké materiály umožnia skvelú zbaliteľnosť a voľnosť pohybu.

 

 

  • TECHNOLÓGIE A MATERIÁLY POUŽÍVANÉ PRE OBUV

  

duoglide-image

 

DUOGLIDE

Ideálne pre pešiu turistiku

 

Duoglide technológia ponúka veľmi nízky profil päty, čo zvyšujú stabilitu v nerovnom teréne. Gumová podošva je z dvoch častí s odlišnou hustotou, čím sa výrazne znižuje hmotnosť topánky a zároveň odbúrava únava nôh. Topánka má tiež tvarovanú medzipodošvu EVA

 

DUOGRIP

Ideálne pre beh, či dlhé výlety

Ľahká podošva sa skladá z polstrovaného EVA medzipodošvi. Duogrip technológia využíva duálny gumené zmesi na prednej časti topánky. Poskytuje vynikajúcu priľnavosť. Topánky sú preto vhodné pre beh naprieč všetkými terény a to aj za mokra

 

duogrop

 

duopoint

 

DUOPOINT

Určené pre vytrvalostné turistiku a horskú turistiku


Topánka má gumovú podošvu a tvarovaný medzipodrážka EVA. Päta je vnútri polstrovaná, aby bola noha v pohodlie aj pri členitých terénoch. Konštrukcia podošvi zaisťuje stabilitu aj pri výstupoch na horách

 

VIBRAM

Ideálne pre pešiu turistiku na zmiešaných terénoch v mokrých a suchých podmienkach


Odolná ľahká podošva z XS TREK kaučukovej zmesi zaisťuje pohodlie a priľnavosť. Päta a prsty sú chránené tzv "nárazník" (spevnením), aby nedošlo k zraneniu. Početné výstupky na podrážke sú navrhnuté tak, aby dochádzalo k vysokému treniu na zmiešaných terénoch a predišlo sa tak pošmyknutia. Spojenie špičkového dizajnu s optimálneho výkonu, vďaka použitiu pokročilých gumárenských zmesí.

 

vibram

 

xlt

 

X-LT

Ponúka vysoký komfort pre chôdzu na zmiešaných terénoch


Tvarovaný medzipodrážka EVA a gumová podošva prináša pohodlie a komfort pre Vašu nohu. X-LT je technológia, ktorá kombinuje odpruženie na päte pre tlmenie nárazov sa tvýšenou stabilitou v prednej časti pre dlhotrvajúce pohodlie

 

X-LT AQUA

Vhodné najmä na mokrom teréne


Super ľahká tvarovaná EVA stielka je s kombinovaná s technológiou odvodňovacích kanálov vody. Topánky sú vďaka tomu rýchloschnúce, zaisťujú stabilitu pri pohybe na mokrom teréne a udržia vaše nohy z pohodlia

 

xlt-aqua

 

x-lt sole

 

X-LT Sole

Ide o veľmi ľahkú karbónovú gumovú podošvu so špeciálne vyvinutým viacejsmerným vzorom, v oblasti päty je kompresne tvarovaná medzipodošva z EVA pre lepšie odpruženie. Vnútorná medzipodošva výborne tlmí nárazy a je vedená na špičku. Obuv má veľmi presný strih pre väčšiu podporu a pohodlie pri dlhších výletoch v kopcovitom teréne, je vhodná aj do náročnejšieho terénu.

   
hydrope

 

HYDROPEL

Technológia, ktorá zaisťuje vytlačeniu vody od povrchu materiálu. Tým sa bahno a iné nečistoty potom ľahko lepšie čistia