Ako si vybrať outdoorové topánky na leto?

Outdoorovú obuv si vyberajte podľa toho, kam sa chystáte a či má pršať  alebo bude pražiť slnko. Prečítajte si ako sa obuť do mesta, na výlet do nížin aj hôr v daždi i letnej horúčave.

shopkilpi_jak vybrat letni a jarni boty

Výber topánok podľa terénu

Do mesta

Pri prechádzkach po meste najlepšie poslúžia nízke trekové topánky, sandále alebo ľahučké žabky. Štýl topánok prispôsobte oblečeniu a tomu, čo sa chystáte robiť. Elegantnejšie vychádzkové topánky si obujte na pracovné stretnutie. Na nákupy, stretnutia s priateľmi alebo vybavovanie na úradoch si vyberte štýl podľa vlastného výberu – pokojne to môže byť trendy kombinácia sukne a bielych športových tenisiek.

Na výlety

Poobzerajte sa po pevnejších topánkach z kvalitného materiálu. Dôležité je, aby vám dobre sedeli a aby podrážka dávala pevnú, anatomickú oporu. Iba tak v nich vydržíte chodiť celý deň. Na letné výlety si zvoľte nízke trekové topánky s vetracími otvormi.

Do hôr

Čím náročnejší terén vás čaká, tým pevnejšie a odolnejšie topánky potrebujete. Outdoorová obuv do hôr musí odolať ostrým kameňom, štrku, klzkej tráve a blatu. Za akýchkoľvek podmienok má zaistiť stabilitu pri došľapovaní a chrániť nohu pred otlakmi.

Kvalitná obuv do hôr musí mať:

  • podrážku z odolného a protišmykového materiálu
  • medzipodošvu s tlmiacimi vlastnosťami
  • pevné ukotvenie päty
  • vrchný materiál odolný voči vode a ošúchaniu
  • ideálne tiež háčiky na fixovanie šnúrok.

Klasické turistické topánky so zvýšeným členkom chránia nohu pred podvrtnutím a šetria chodidlá. Napríklad kvalitná britská značka Regatta ponúka outdoorovú obuv nielen pevnú, ale zároveň aj ľahkú.

Výber podľa počasia

 

shopkilpi_jak vybrat letni a jarni boty (2)

Horúčava

Do mesta si vezmite otvorené sandále či žabky. Na nenáročné výlety sú vhodné nízke trekové topánky z ľahkej látky a s prieduchmi. V horách býva o niečo chladnejšie. Obujte si preto outdoorové topánky po členky.

Počasie bez obláčka

Príjemné počasie bez dažďa a úmorných horúčav nás povzbudzuje obuť si nízke trekové topánky. V nich vydržíte chodiť bez problémov aj celý deň. Ak to terén dovoľuje, môžete si vyjsť aj v otvorených topánkach.

Dážď

Vybavte sa vyššími členkovými topánkami alebo hneď gumákmi. Moderné čižmy si obujte pokojne aj do mesta.

Výber podľa materiálu

 

shopkilpi_jak vybrat letni a jarni boty (3)

Výber podľa materiálu

Kvalitné outdoorové topánky neprepustia vlhkosť zo vzduchu a zároveň odvádzajú pot. Pohodlie za každých okolností zaručuje koža. Odoláva nielen vode, ale aj mechanickému poškodeniu. Musíte jej však venovať trochu starostlivosti – ošetrovať ju a pravidelne impregnovať. Vďaka tomu vám bude dobre slúžiť celé roky.

Na aktívnu turistiku sa hodia aj kožené topánky v kombinácii s membránou. Vyberajte si topánky s minimom švov a ideálne aj so všitým jazykom.

 

shopkilpi_jak vybrat letni a jarni boty (1)

Zaobstarajte si značkové outdoorové topánky pre celú rodinu: